Audio projekti 16
Sadržaj knjige:
Pojačavač snage 200 W sa ultra malom distorzijom
Ovaj novi pojačavački modul generiše izlaz velike snage sa veoma malom distorzijom. Zapravo, koliko je nama poznato, od svih do sada objavljenih pojačavača u klasi AB, ovaj ima nanižu vrednost distorzije.
Pojačavač snage 10 W u A-klasi
Ovaj pojačavač je nastao davne 1969 godine. Konstruktor je čuveni John Linsley Hood. Dokazao je da se i poluprovodnicima može postići topli zvuk cevnih Single End pojačavača. Kao što se zna A-klasa ima najmanje izobličenje, ali to se plaća malim korisnim dejstvom i konstantnom mirnom strujom reda 1A i više. U vreme nastanka ovog pojačavača proizvođači nisu mogli obezbediti kvalitetne komplementarne tranzistore, tačnije rečeno u nedostatku snažnih PNP tranzistora konstruktori su se radije opredelili za A klasu u odnosu na AB klasu.
AP-16_gif.gif
Studijsko stereo predpojačalo
Ovo predpojačalo je lako napraviti a sastoji se od audio operacionih pojačavača sa ultra niskim šumom i izobličenjima i ima pet RCA ulaznih konektora koji se mogu preklopiti i podršku za pojačalo za slušalice
Konvertori balansirano/nebalansirano za audio signale
U potrazi za kvalitetom, kvazi-metafizičkoj aktivnosti koju bezbrojni audiofili sa oduševljenjem praktikuju, smatra se da korištenje “balansiranih” (ili simetričnih) signala značajno doprinosi krajnjem rezultatu. U ovom članku imamo zadovoljstvo da predstavimo konvertor balansirano/nebalansirano za audio signale. Uvereni smo da projekat nudi rešenje mnogih problema o koje ste se možda spoticali kad se radi o vođenju malih audio signala na velike razdaljine.
Alternative basu u kutiji
Prema konzervativnom učenju, svaki niskotonac zahteva kutiju koja je podešena samo za njega, da bi mogao da emituje duboki bas. Bez tog kućišta, koje akustički razdvaja prednju i zadnju stranu membrane, prema tome dolazi do akustičkog kratkog spoja u niskim frekvencijama, a time i do potiranja zvuka. Neustrašivi empiričari, koji su ipak pristupili eksperimentu ''beskućnog'' basa, izveštavaju o potpuno zadovoljavajućim rezultatima. Ko pažljivo prati internet, može da nađe brojne napise o toj temi, od običnog izveštaja o iskustvu do temeljne teoretske i naučne rasprave. Ovo je pokušaj sakupljanja činjenica i dodavanje sopstvenih istraživanja već postojećem stanju stvari.
ASE Apolon
Koncipirana kao stojeća kutija sa donjom učestanošću koja se mora respektovati i sabvuferom koji pokriva samo donju oktavu. Da vidimo kako!
Dvopojasni dizajn Hans
Želite male optički privlačne zvučne kutije sa detaljnim visokim tonovima, dobrom prostornom reprodukcijom i kontinuiranim basovima i uz to još isplativim? Ovde opisanim razvojem Vašim zamislima dobrim delom izlazimo u susret.
Monacor International Freedom
Blizina muzičara, scene, i domen pojačala vodi do razvoja konstrukcija zvučnih kutija sa velikim stepenom korisnog dejstva. Najnovije dolazi kao kombinacija horne i basrefleks kutije. Od prvog testa budi odgovarajuća očekivanja.
Dipol sabvufer sa dugohodnom bas jedinicom
Kada zvučne kutije postaju sve veće, dostići će tačku u kojoj će zauzeti celu prostoriju. To ne važi samo za ugaone horne, nego i za dipol sabvufer koji je ovde predstavljen. Naime, on ne funkcioniše bez okolnog prostora.
Sedamnaestica
Haj End - dvosistemska monitorska zvučna kutija sa zvučnicima iz ''evro'' serije američkog proizvođača Dayton. Vizaton simfonijaVelika kalota srednjetonca. Do sada je ipak bila čudo. Ali već je dugo ovde. Četvoro sistemska kutija Vizatona konačno ima neospornu prednost kod reprodukcije muzički relevantnih detalja zvučnog spektra pomoću velike kalote. Garnirana sa vrhunskom kalotom KE-25 i prvorazrednih basova u upadljivo vitkom kućištu.
Novosti od proizvodjača cevi
Što se noviteta tiče proizvodjači cevi su od septembra 2008 nešto uradili. Uglavnom su to nove izvedbe starih cevi ali su prezentirane i novosti. Opet izranja pitanje da li medju cevima postoji nešto novo a ovim člankom dajemo pregled cevi koje se proizvode kao i one koje se nalaze na tržištu. Opisujemo i aktivnosti proizvodjača cevi.
Razvoj direktno spregnutog izlaznog pojačala
Ovaj članak opisuje direktno spregnuto izlazno pojačalo bez kondenzatora na putu signala. Ovo jednostavno kolo poznato pod imenom DCMB se sastoji od malo komponenti. Sledeća pravila rasvetljavaju primenu DCMB principa kod izlaznih stepeni različite snage.
Jednotaktno izlazno pojačalo sa EL 156
u triodnom i pentodnom režimu
Cev El 156 u svetu cevi ima naročitu poziciju. Kao izlazna pentoda može da radi u protivtaktnom pentodnom režimu sa samo dve izlazne cevi dajući izlaznu snagu od 130W. Postoje varijante kod ultra linearnih pojačala gde se koristi kao kvazi trioda u protivtaktnom režimu rada a moguće je upotrebiti i u jednotaktnim kolima. Ovaj članak objašnjava šta se sve može uraditi u tom slučaju
Pojačalo za slušalice sa izlaznim transformatorom
Ako se koristi pojačalo za slušalice u cevnoj izvedbi može se javiti problem bezbednosti zbog udara struje. Iako su slušalice same po sebi dobro izolovane ali kabl i konektor mogu biti na višim naponima. Ovde opisano pojačalo koristi izlazni transformator koji pored ispunjavanja sigurnosnih normi vrši prilagodjenje impedanse za različite dinamičke slušalice.
Transformatori snage u audio tehnici
Otkrijte različite tipove transformatora snage i zašto morate pažljivo praviti izbor pojedinih tipova transformatora za primenu u audio uredjajima.
Tabela cevi - karakteristike
ECC 81, ECC 82, ECC 83, ECC 99, 6C41, PCL 86, PCL 86, EL 34/L, EL 156, EL 509S, 6V6, S6L6, GC KT 77, KT 88, 6550 A, EL 84, EF 86, 7591 S
Detaljni podaci o knjiziNaslov: Audio projekti 16
Izdavač: EHO
Strana: 143 (cb)
Pismo:
Format: 17x24 cm
Godina izdanja: 2010
ISBN: