KADA NOVCA PONESTANE
KRAJ IMUĆNOG ZAPADA!
ODABRANA ZA NAJBOLJU KNJIGU 2013. GODINE, PREMA IZBORU ECONOMISTA I FT-A!
Nakon šest decenija ubrzano rastućeg životnog standarda, ekonomije Zapada su počele da stagniraju. Dok se političari i ekonomisti prepiru oko toga na koji način treba pokrenuti ekonomski rast, Stephen D. King tvrdi da nema laganih rešenja za teškoće Zapada, i da više sebi ne možemo priuštiti ispunjenje svega onoga što smo nekada obećali.
„Dobro napisana, promišljena i izrazito uverljiva… Kingova otvorena procena problema koji stoje pred nama, ovu knjigu čini obaveznom literaturom.”
— The Economist
„Napisano jasnim i živahnim stilom, ovo delo se stalno poziva na prošlost kako bi pronašlo uzroke, posledice i izglednu katastrofu… zaista uznemiruje koliko je teško ne složiti se sa Stephenom Kingom."
— Charles Moore, Daily Telegraph
„Oni kojima je ekonomika odbojna ne moraju da se boje: nema grafikona, jednačina, a žargon je sveden na minimum. U opuštenom tonu, King obuhvata događanja od kvekerskih bankara i zlatnog standarda, sve do krize evrozone, ponekad obuhvatajući u nadahnutoj i korisnoj raspravi i feudalnu ekonomiju i tešku sudbinu koja je zadesila Wata Tylera, vođu Seljačke bune u Engleskoj 1381. godine."
— Dominic O'Connell, The Sunday Times
Kratak sadržaj:
Što se dogodilo s desetljećima izobilja?
Uzimanje napretka zdravo za gotovo
Bol izazvana stagnacijom
Popravak uništene ekonomije
Ovisnici o stimulansu
Ograničenosti stimulansa: Pouke iz povijesti
Gubitak povjerenja, gubitak rasta
Tri šizme
Od ekonomskog razočaranja do političke nestabilnosti
Distopija
Izbjegavanje distopije
STEPHEN D. KING je glavni ekonomista i šef globalnih ekonomskih i investicionih istraživanja u HSBC-u. Član je radne grupe Vlade Velike Britanije za Aziju, a redovno piše za Financial Times i The Times. Živi sa svojom porodicom u Londonu, a u slobodno vreme svira klavir.
Detaljni podaci o knjiziNaslov: KADA NOVCA PONESTANE
Izdavač: iLearn
Strana: 304 (cb)
Povez: meki
Pismo: latinica
Format: 16 x 24 cm
Godina izdanja: 2015
ISBN: 9789532462289