Socijalna medicina i medicinska ekologija
Iz predgovora:
Koristeći razvoj drugih nauka (biologije, biofizike, biohemije, bioinformatike, tehnike, tehnologije i dr.) medicina je zakoračila u svet nauke. U poslednja dva veka razvija se više desetina specijalističkih disciplina, što je dovelo do toga da se čovek ponovo vraća prirodi, iz koje i potiče.
Prema najnovijim istraživanjima svetskih i naših stručnjaka, u zaštiti zdravlja učestvuju: 70% prirodna sredina (vazduh, hrana, voda), 14-17% genetika (nasledni faktori) i 15-16% zdravstvena delatnost (zdravstvo).
U poslednjim decenijama došlo je do degradacije životne sredine (otpadne vode i materije, upotreba radioaktivnih elemenata, pesticida, genetski modifikovanih organizama i dr.), tako da je prirodna sredina postala izvor bolesti (Natura non sanat).
Podizanjem ekološke svesti i saznanja o svemu ovome, došlo je do razvoja nove discipline - Medicinske ekologije, čime je dopunjen i ovaj udžbenik.
Socijalna medicina i medicinska ekologija
, kao jedinstven udžbenik, namenjen je studentima visokih strukovnih škola strukovnig usmerenja i fakultetima zdravstvene struke (medicina, stomatologija, farmacija i veterina), kao i stručnim i naučnim radnicima koji izučavaju ovu oblast.
Autori
Detaljni podaci o knjiziNaslov: Socijalna medicina i medicinska ekologija
Izdavač: Висока медицинска школа струковних студија Милутин Миланковић
Strana: 398 (cb)
Povez: meki
Pismo: latinica
Format: 16,5 x 23,5 cm
Godina izdanja: 2016
ISBN: 978-86-87639-17-1